ویژگی های روغن بالابر هیدرولیک

روغن بالابر هیدرولیک

فروش، نصب و راه اندازی انواع بالابر هیدرولیکی

همین حالا با ما تماس بگیرید 09128667745

امروز در این مقاله از وب سایت احمدی، می‌خواهیم به بررسی روغن بالابر هیدرولیکی و مشخصات و ویژگی های آن بپردازیم. بالابر های طبق قانون پاسکال ((در حالت تعادل یک سیال تراکم ناپذیر که در محیط بسته قرار دارد فشار وارد بر خود را بدون کاهش به تمام دیگر نقاط سیال انتقال می‌دهد.)) و با فشار و نیرو روغن هیدرولیک کار می کنند . و قابل ذکر هست که از هر روغن بالابر هیدرولیک نمی توان استفاده کرد و ما میخواهیم به ویژگی های این نوع روغن که در صنعت بالابر هیدرولیکی کاربرد دارد را برای شما بیان کنیم.

ویژگی های روغن بالابر هیدرولیک

ویژگی اول:

روغن مناسب بالابر باید ویسکوزیته و خاصیت گرانروی پایینی داشته باشد بصورتی که به راحتی جاری شود که این ویژگی خیلی مهم میباشد و گرانروی بالا موجب کندی حرکت بالابر میشود.

ویژگی دوم:

روغن بالابر باید قابلیت آنتی اکسیدان داشته باشد و در برابر اکسیده شدن مقاوت کند اگر اکسید شود مواد اسیدی تولید میکند و با برخورد به قطعات دیگر بالابر باعث خوردگی و کاهش طول عمر قطعات میشود و بالابر به درستی کار نمیکند و نکته بسیار مهم در روغن این است که با بالا رفتن دمای اکسیده شدن نیز زیاد میشود.

ویژگی سوم:

روغن باید خاصیت ضد سایش داشته باشد. روغن در اثر مجاورت با هوا که دارای ذرات معلق آب میبا‌شد کم کم این ذرات جذب میشود و باعث زنگ زدگی و خوردگی قطعات میشود به خاطر همین موضوع باید دارای خاصیت ضد زنگ زدگی و سایش باشد.

ویژگی چهارم:

روغن باید کف نکند یعنی ضد کف باشد اگر روغن با هوا در تماس باشد کف میکند و در عملکرد بالابر اثر منفی دارد از این رو روغن باید مواد ضد کف داشته باشد این مواد باعث کاهش کشش سطحی روغن میشود و به راحتی ذرات هوا از روغن جدا میشود.

ویژگی پنجم:

روغن باید با پمپ بالابر سازگاری داشته باشد به دلیل اینکه در بعضی از روغن ها مواد ضد آتش و استهلاک اضافه میشود که ممکن است با فلزات به کار رفته در ساخت پمپ مانند منگنز ، روی و المینیوم وارد واکنش شود و باعث آسیب به پمپ شود.

ویژگی ششم:

روغن نباید تراکم پذیر باشد و این به این معنی میباشد که حجم روغن در اثر فشار تغییر نکند.

تا به اینجا ویژگی های یک روغن مناسب با بالابر را به شما معرفی کردیم و حالا قصد داریم به یک سوال پر تکرار که کاربران از ما میپرسند را جواب بدهیم.

زوغن بالابر

چه زمانی روغن بالابر باید عوض شود؟

روغن بالابر بستگی به استفاده از دستگاه زمان تعویض ان متغییر میباشد پس زمان خاصی را نمیتوان تعیین کرد.
و حالا برای اینکه بفهمیم ک روغن باید عوض شود یا نه اول باید نمونه روغن استفاده نشده که در بالابر کار شده را دیده باشیم.
روغن نسبت به روغن استفاده نشده چسبندگی خود را از دست داده و گرانروی آن پایین امده در این زمان باید روغن تعویض شود.
و اگر هم روغن آلوده شده باشد باعث اختلال در کارکرد شیر و پمپ بالابر میشود و آلاینده و آلودگی داخل روغن باعث گرفتگی فیلتر های قطعات میشود این موضوع را باید بدانیم که روغن در بالابر حکم خون را در بدن انسان دارد اگر مقداری ناخالصی داشته باشد باعث مختل شدن عملکرد دستگاه میشود.

روغن بالابر فروشگاهی

باتوجه به این که در مغازه ها و فروشگاه ها، به صورت مداوم و زیاد از بالابر فروشگاهی استفاده می‌شود، سرویس، آچارکشی و تعویض روغن هیدرولیک نیز یکی از اموری است که نباید آن را نادیده گرفت. باتوجه به مواردی که داین مقاله گفته شد، سعی کنید در زمان های مشخص و کمتری برای سرویس بالابر مجموعه خود اقدام نمایید.

(با تماس با کارشناسان مجموعه گروه فنی مهندسی احمدی از برند های موجود و مورد تایید مطلع شوید)

فروش، نصب و راه اندازی انواع بالابر هیدرولیکی

همین حالا با ما تماس بگیرید 09128667745

2 پاسخ
  1. خیلی جالب بود مرسی از تیم احمدی. برای تهیه روغن هیدرولیک از کجا میتونم اقدام کنم؟؟؟ ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید. اطلاعاتم کمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *