تولید، راه اندازی و نصب بالابر صنعتی متناسب با نیاز های شما

گروه فنی مهندسی بالابر احمدی، سال هاست که در زمینه تولید و نصب انواع مختلف بالابر هیدرولیکی از جمله بالابر صنعتی، بالابر فروشگاهی، بالابر مسکونی و… به صورت حرفه ای با بهترین قیمت، کیفیت و ایمنی فعالیت دارد. فقط کافی است با تیم مشاوره ما تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان، مشاوره دریافت کنید.
 

بالابر صنعتی چیست؟

در مجموع به دستگاهی پیشرفته که به وسیله آن بتوانید افراد یا وسایل مختلف را بین طبقات مختلف یک ساختمان، کارگاه یا کارخانه جابجا کنید، بالابر صنعتی گفته می شود. این دستگاه، انواع مختلفی دارد که در مجموعه بالابر احمدی، جدیدترین و به روز ترین بالابر، یعنی بالابر هیدرولیکی صنعتی تولید و اجرا خواهد شد.
 

بالابر صنعتی

چند نوع بالابر صنعتی داریم؟

انواع مختلفی از بالابر های صنعتی در بازار موجود هستند. به طور کلی می توان این دستگاه را به دو نوع مختلف بالابر ثابت و بالابر متحرک دسته بندی کرد که هرکدام، کاربرد خاص خود را دارند.

در مجموع به دستگاهی پیشرفته که به وسیله آن بتوانید افراد یا وسایل مختلف را بین طبقات مختلف یک ساختمان، کارگاه یا کارخانه جابجا کنید، بالابر صنعتی گفته می شود. این دستگاه، انواع مختلفی دارد که در مجموعه بالابر احمدی، جدیدترین و به روز ترین بالابر، یعنی بالابر هیدرولیکی صنعتی تولید و اجرا خواهد شد.

بالابر های متحرک نیز از انواع دیگر بالابر های صنعتی به شمار می آیند که در کارخانجات یا در محل های مختلفی که نیاز به جابجایی بالابر است مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا هنگام بارگیری از کامیون و خودرو های حمل بار، یا در انبار های بسیار بزرگ که قفسه های گسترده ای در طبقات گوناگون دارد از این نوع بالابر استفادهه می شود.
 

بالابر کابین دار

این دستگاه، در ارتفاعات و ابعاد گوناگون تولید و راه اندازی می شوند و دارای یک کابین بزرگ هستند. معمولا برای جابجایی افراد یا حمل بارهای حساس از این مدل بالابر هیدرولیکی استفاده می شود.
 

برای انجام تعمیرات، جابجایی اقلام یا انجام کارهایی که در ارتفاع بسیار زیادی هستند، از بالابر های نفر بر استفاده می شود. این دستگاه نیز ایمنی بسیار بالایی داشته و می توانید برای بالا بردن افراد برای انجام کار های خاص از آن استفاده کنید.

کاربرد های مختلف بالابر صنعتی

این دستگاه به خصوص در مواردی که نیاز به جابجایی بارهای عظیم و سنگین است، استفاده بیشتری دارند. این دستگاه ها، در ارتفاعات و ابعاد بسیار بزرگ تری نسبت به سایر انواع بالابر های هیدرولیکی تولید و نصب می شوند و بیشتر کاربرد های صنعتی دارند. متداول ترین فضاهایی که از این نوع دستگاه استفاده می کنند عبارتند از:

کارخانه جات

کارگاه های تولیدی

انبار های بزرگ

مساجد

سالن های ورزشی

ساختمان های مسکونی

بالابر صنعتی احمدی

همانطور که قبل تر اشاره کردیم، گروه فنی مهندسی بالابر احمدی، در زمینه تولید، ساخت و نصب انواع بالابر سابقه درخشانی داشته و قادر است با کادر مجرب خود، تمامی نیاز های شما را آنالیز و به راحتی با بهترین کیفیت و قیمت برطرف سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد بالابر صنعتی روی دکمه کلیک کنید.
 

تماس با ما

مزایای همکاری با تیم بالابر احمدی

در این قسمت، می توانید ویژگی های منحصر به فرد بالابر احمدی را مشاهده کنید.

نمونه کار های انجام شده توسط گروه بالابر احمدی

گروه مهندسی احمدی، افتخار همکاری در تولید، نصب و راه اندازی بالابر در پروژه های زیر را داشته است.

قبلی
بعدی

قیمت بالابر صنعتی

عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت بالابر صنعتی دخیل هستند. از جمله ارتفاع، ابعاد ساخت، حداکثر وزن قابل تحمل و نوع موتور. شما می توانید در صفحه لیست قیمت انواع بالابر هیدرولیکی، متناسب با نیاز خود قیمت دستگاه مورد نظر خود را بررسی کنید. همچنین می توانید با تیم مشاوره بالابر احمدی تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مشخصات بالابر قیمت
بالابر با قابلیت جابه‌جایی 3 متر – با ظرفیت 300 Kg بار – ریل T5 آسانسوری تماس بگیرید
بالابر با قابلیت جابه‌جایی 4 متر – با ظرفیت 300 Kg بار – ریل T5 آسانسوری تماس بگیرید
بالابر با قابلیت جابه‌جایی 3 متر – با ظرفیت 600 Kg بار – ریل T9 آسانسوری تماس بگیرید
بالابر با قابلیت جابه‌جایی 4 متر – با ظرفیت 600 Kg بار – ریل T9 آسانسوری تماس بگیرید

ویژگی های بالابر صنعتی چیست؟

معمولا استفاده از بالابر صنعتی باعث افزایش سرعت کار و عملکرد خواهد شد. بالابر های صنعتی که از دو مدل کلی ثابت و متحرک تشکیل می شوند، ویژگی های بارزی دارند که با توجه به نیاز شما، قابل اجرا و نصب هستند. یکی از ویژگی های مهم نصب بالابر صنعتی، قدرت بالای این دستگاه هنگام بالا و پایین رفتن است. زمانی که شما از این دستگاه استفاده می کنید، خیالتان از بابت ایمنی کار راحت است. علاوه بر قدرت بالا و ایمنی دستگاه، سرو صدای بسیار پایین نیز از ویژگی های دیگر این نوع بالابر محسوب می شود.

با توجه به اجزای صنعتی و پیشرفته ای که شرکت احمدی در ساخت و نصب بالابر صنعتی استفاده می کند، شما شاهد سر و صدای بسیار پایین این دستگاه خواهید بود.

از ویژگی های دیگر استفاده از بالابر صنعتی و همکاری با تیم احمدی، مصرف بسیار پایین انرژی است. ما بالابر صنعتی مورد نظر شما را مطابق با استاندارد ها و شیوه نامه های بین المللی طراحی و اجرا می کنیم. در نتیجه، مصرف انرژی دستگاه شما، بسیار پایین و به صرفه خواهد بود. علاوه بر آن، بالابر صنعتی ما دارای سیستم فرود اضطراری در زمان قطعی برق است که این، یک ویژگی بسیار مهم برای کار ما محسوب می شود. یعنی زمانی که برق قطع می شود، به راحتی می توانید توسط سیستم فرود اضطراری، به نزدیک ترین طبقه به بالابر دسترسی داشته باشید و بین زمین و هوا نمانید!

بالابر صنعتی

معرفی انواع بالابر صنعتی بر مبنای عملکرد

خیلی از تجهیزات و وسایل صنعتی مانند آسانسور، لیفتراک و جرثقیل، به لحاظ عملکرد با یکدیگر شباهت دارند و همه آن ها وظیفه جابجایی اجسام از یک نقطه به نقطه دیگری را دارند. اما هرکدام از آنها، نقش و کاربرد متفاوتی را دارند. بالابر صنعتی دارای انواع مختلفی بوده و هرکدام در تقسیم بندی های متفاوتی قرار می‌گیرند. شناخت انواع مختلف بالابر صنعتی، این کمک را به شما می‌کند که در موقع خرید این وسیله، آگاهی کاملی داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. در ادامه به معرفی انواع بالابر صنعتی به لحاظ عملکرد و مکانیز می‌پردازیم:
 

بالابر صنعتی هیدرولیکی

بالابر صنعتی هیدرولیکی جز انواع بالابر هیدرولیکی است که به کمک یونیت و جک هیدرولیک، نیروی خود را تامین می کند. این نوع بالابر صنعتی یکی از انواع پرفروش و بسیار محبوب در بین کاربران است که ایمنی خیلی خوب و قابل توجهی داشته و علاوه بر قیمت بالابر صنعتی بسیار مناسب، سر و صدای بسیار کمی هم دارد.
 

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی ثابت بر مبنای توانایی حرکت نیز تقسیم بندی می شود. این بالابرها در دو دسته اصلی ثابت و متحرک طبقه بندی می گردند. هر کدام از این نوع بالابرها نیز بر حسب ویژگی ها و خصوصیات دارای زیر مجموعه مجزایی می باشند.  بالابرهای صنعتی ثابت نسبت به نمونه متحرک رایج تر است.

بالابرهای ثابت بخش مهمی از تقسیم بندی بالابر صنعتی را به خود اختصاص می دهند. بالابر صنعتی ثابت برای حمل بار در مکان های مختلف طراحی و تولید می شود. این نوع بالابر برای حمل اجناس در فروشگاه، جا به جایی مواد در کارخانه، حمل تجهیزات و مواد اولیه در صنایع و انبار و … استفاده می شود. برای بالابر ثابت نیز می توان بالابر مفصلی، زنجیری، کابلی، جک مستقیم، بالابر قیچی و بالابرهای ترکیبی را معرفی نمود.

گاهی از بالابر صنعتی ثابت برای حمل افراد نیز استفاده می شود. این کار با در نظر گرفتن لوازم مطلوب و تامین ایمنی انجام می گیرد. سیستم های ایمنی، اتاقک و … از جمله تجهیزات ایمنی برای بالابرهای صنعتی نفربر می باشد. گاهی این نوع بالابرهای صنعتی به عنوان یک جایگزین موثر و به صرفه به جای آسانسورها خواهد بود.

بالابر صنعتی قیچی ثابت

ایمنی بیشتر در بالابرهای صنعتی قیچی ثابت در نمونه بالابر هیدرولیکی با عملکرد قیچی یافت می شود. این در حالی است که بالابر کابلی ممکن است دچار خروج کابل از قرقره وینچ، قطعی کابل و … شود.

بالابرهای ثابت از نوع قیچی برای ارتفاع های مختلف تنظیم می شود. برای باز شدن بازوهای این بالابر از جک هیدرولیک استفاده می گردد. باز شدن این بالابر به شکل عمودی می باشد و از نظر امنیتی در وضعیت مناسبی قرار دارد. این نوع بالابر با قدرت بالایی تولید شده و امکان بهره مندی از آن در تناژهای بالا نیز وجود دارد. بالابر صنعتی ثابت قیچی را با نام میز هیدرولیکی نیز می شناسند. گاهی این بالابرها را برای جا به جایی بهتر روی ریل می گذارند.

بالابر صنعتی
بالابر صنعتی

بالابرهای صنعتی جک مستقیم

بالابرهای جک مستقیم نیز می توانند در دسته بالابر صنعتی واقع شوند. جک به کار رفته در این بالابر از نوع هیدرولیک بوده و به شکل مستقیم به زیر میز متصل می شود. عملکرد جک در این بالابر رفت و آمد آن را مهیا می کند. بالابرهای صنعتی جک مستقیم از نظر امنیتی بعد از بالابرهای قیچی قرار می گیرند. بیشترین کاربرد این بالابر به حیطه فروشگاه و مغازه ها برای جا به جایی محصولات و مواد غذایی مربوط می گردد. اگر بخواهیم این بالابر صنعتی را به یک بالابر امن برای حمل فرد تبدیل کنیم، باید از یک کابین مناسب و درخور برای آن استفاده کنیم. با قرار دادن این کابین بر روی بالابر یک آسانسور هیدرولیکی شکل می گیرد.

مزایای بالابر صنعتی هیدرولیک نسبت به بالابر صنعتی غیر هیدرولیک (وینچی)

بالابرهای صنعتی جک مستقیم

بالابر هیدرولیک بدلیل استفاده از نیروی موتور هیدرولیک از قدرت بسیار بالاتری نسبت به بالابر وینچی برخوردار است و همچنین بار ها با وزن های بسیار بیشتری را نیز می­تواند حمل کند. اما بالابر وینچی به دلیل داشتن قدرت پایین تر، وزن کمتری هم تحمل می­کند. همچنین این بالابر ها به دلیل نبود پاراشوت و نداشتن موتور هیدرولیکی از امنیت پایین تری نسبت به بالابر هیدرولیک صنعتی برخوردارند.

در صنعت به ترکیب گیربکس، کابل و الکتروموتور وینچ گفته می شود و قیمت این محصول به دلیل کارایی ساده و امنیت پایین تر آن نسبت به بالابرهای هیدرولیکی ارزان تر می باشد.

بالابر وینچی دارای گیربکس مخصوصی است که قابلیت تنظیم در وضعیت های مختلف را دارد که کارکرد دستگاه را کنترل کند و با توجه به نوع کارکرد می­توان آن را نصب کرد.

اگر گیربکس در قسمت های پایین دستگاه نصب شود سرعت بالابر بیشتر می­شود اما برای آن که قدرت دستگاه را افزایش بدهند، برخی گیربکس را در قسمت های بالاتر نصب می­کنند، که همین امر باعث کاهش سرعت آن می­شود.

ما در گروه فنی مهندسی احمدی به مشتریان عزیز خرید بالابر هیدرولیک صنعتی را پیشنهاد می­دهیم.

بالابر صنعتی

بالابرهای صنعتی با کارکرد گوناگون

بالابر صنعتی کابلی

در این نوع بالابر صنعتی نیز از یک زنجیر یا کابل برای اتصال به سکو استفاده می شود. این اتصال، جا به جایی بالابر را فراهم می نماید. بالابرهای زنجیری از ظرفیت پایینی برخوردار می باشند و پرخطر هستند. بالابرهای صنعتی کابلی یک بالابر با ایمنی ضعیف بوده و به همین علت برای حمل افراد توصیه نمی شوند.

بالابر کابلی می تواند دچار نوسانات زیادی شود و با قطعی کابل مواجه گردد. بنابراین این موضوع اهمیت مراقبت و نگه داری از آن را به خوبی نشان می دهد. این نوع بالابر باید به شکل مستمر مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. چنین موضوعی برای بالا بردن امنیت مورد توجه قرار می گیرد.

بالابر صنعتی هیدرولیکی - زنجیری

بالابرهای ترکیبی هیدرولیکی-زنجیری از عملکرد ترکیبی هیدرولیک و زنجیر برخوردار می باشد. نیمی از حرکت این نوع بالابر ثابت با جک هیدرولیک و نیم دیگر با کابل یا زنجیر مهیا می شود. این نوع بالابر نیز نباید به عنوان بالابر نفربر مورد استفاده باشد. چون سطح ایمنی چندان بالایی ندارد.

بالابرهای بوم لیفت

بالابرهای بوم لیفت ثابت نوع خاصی از بالابرها می باشند. این نوع بالابرهای ثابت به دو  شکل عمودی و افقی جا به جا می شوند. ظرفیت چندانی ندارند اما برای حمل افراد نیز گزینه مناسبی هستند.

سوالات متداول بالابر صنعتی

بالابر های صنعتی معمولا برای جابجایی افراد متعدد یا کالا های سنگین وزن، ارتفاعات بسیار زیاد و به طور کلی مکان های صنعتی کاربرد دارند. از کاربرد های دیگر این دستگاه می توان به کاربرد در سالن ورزشی، مسجد، کارخانه، کارگاه و انبار های بسیار بزرگ و یا حتی ساختمان های مسکونی اشاره کرد.
 

بله موتور هایی در صنعت هیدرولیک هست که داخل روغن کار میکنند و کاملا بیصدا هستند.
 

به طور کلی، بالابر های صنعتی به دو دسته ثابت و متحرک دسته بندی می شوند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. بالابر صنعتی نفر بر و بالابر صنعتی کابین دار نیز از انواع رایج دیگر این دستگاه به شمار می آیند.